!!!Pozor, pozor bastlíři! Jsme teď na dovolené a zásilky budeme expedovat až od pondělí 17.8. Zatím se inspirujte třeba články na arduino.cz, diskutujte na našem fóru, nebo jeďte taky na dovolenou ;). Bastlení ZDAR a dovolené taky! Oldřich :)
  • 1 z 11
 

pcDuino3B - mini PC pro práci s Arduinem

 

PcDuino3B je vývojová deska, do které se vejde váš multimediální počítač i s Arduino deskou ;).

Dostupnost Vyřazeno
1 606 Kč
1 327 Kč bez DPH
Kód produktu LS101
Značka LinkSprite
Kategorie Vývojové platformy
Záruka 2 roky
 

Mini PC pro práci s Arduinem

Chcete pracovat s Arduinem a nemáte zatím počítač ani Arduino? Nevadí! PcDuino3B tento problém vyřeší, protože představuje osobní počítač a Arduino desku v jednom!

PcDuino3B je výkonný a cenově zajímavý mini počítač, na kterém můžete provozovat plnohodnotné operační systémy (například Ubuntu nebo Android) a zároveň pracovat s Arduino platformouPcDuino 3B nabízí jednoduše použitelný soubor nástrojů a je navíc kompatibilní s populárním Arduino ekosystémem, který představují například Arduino Shieldy.

PcDuino3B není výkonově žádné ořezávátko! V jeho srdci tluče na frekvenci 1GHz výkonný A20  ARM Cortex A7 Dual Core. PcDuino3B má také HDMI rozhraní pro kvalitní grafický výstup. Podporuje multimediální přehrávání videa s rozlišením 1080p a 60fps a také zpracování videa 1080p 30fps H.264 a MPEG4 se zabudovaným hardwarovým kodekem.

Mini PC pcDuino3B nabízí širokou škálu podporovaných programovacích jazyků (například Java, C, C ++, Python, Arduino a další).

Na rozdíl od předchozího modelu pcDuino3 má nové pcDuino3B kvalitnější napájecí zdroj a gigabitový ETHERNET!

pcDuino3B - mini PC pro práci s Arduinem

Vlastnosti pcDuino3B

  • 100% kompatibilní s originálními Arduino Shieldy
  • 100% kompatibilní s Linuxem a Androidem
  • Předinstalovaný LINUX a nástroje pro přehrávání videa a Arduino
  • Další podpora pro: C, C ++ s GNU, Java se standardním systémem Android SDK, Python
  • Arduino konektory, Aduino UNO sloty: 14x GPIO, 2x PWM, 6x ADC, 1x UART, 1xSPI, 1x I2C
  • API pro přístup ke všem Arduijno signálům a také  UART, ADC, PWM, GPIO, I2C, SPI
  • Ethernet 10M/100Mb / s, WiFi, SATA

Mini počítač pro vaše Arduino bastlení

Cílem vývojářů bylo vytvořit výkonné hardwarové zařízení s otevřeným zdrojovým kódem, které lze široce využívat v různých aplikacích. Tyto cíle se podařilo splnit vývojovou deskou pcDuino3B.

Počítač pcDuino3B tak může pracovat se stejnými úlohami jako klasický počítač pod Linuxem nebo Androidem. Výhodou je, že LINUX Ubuntu 12.04, XBMC Media Center, Scratch a Arduino IDE jsou již nainstalovány na integrované 4GB FLASH paměti. S pcDuino3B tak můžete začít pracovat okamžitě!

Vývojová deska je také vybavena čtečkou mikro SD karet a operační systém může být spouštěn přímo z vložené karty. Zařízení se spustí nejprve z FLASH paměti a pokud je vložena mikro SD karta s operačním systémem, pak nabootuje z SD karty. SD kartu můžete také použít pro rozšíření paměti až na 32 GB.

Dalším velkou výhodou je kompatibilita se všemi Arduino Shieldy. Ty lze na pcDuino3B okamžitě a jednoduše nainstalovat.

Na rozdíl od jiných jednodeskových počítačů, které mají pouze digitální vstupy a výstupy je zařízení pcDuino3B vybaveno také 6 analogovými vstupy/výstupy, které mohou být použity pro připojení analogových periferií, jako jsou snímače teploty, senzory osvětlení a podobně. Další zajímavou vlastností zařízení pcDuino3B je vestavěné rozhraní USB OTG, které poskytuje možnost přístupu z připojeného počítače se systémem Windows pomocí síťového rozhraní USB přes software VNC Remote Desktop nainstalovaný na pcDuino3B. Takže pcDuino3B může být provozován bez obrazovky, což je velmi užitečné pro některé aplikace, např. specifické měření nebo řídicí úkoly.

Vzhledem k tomu, že zařízení pcDuino3B je navrženo pro nepřetržitý provoz 24 hodin denně a je možné jej použít s venkovním teplotním rozsahem až 80 ºC, je velmi vhodné pro profesionální a průmyslové aplikace.

Zařízení je plně Open Source, takže si uživatelé mohou bez omezení naprogramovat své vlastní projekty. Pro tento účel je na domovské stránce pcDuino3B mnoho podrobných informací, schémata zapojení a příklady programování.

PcDuino3B odkazy

Hmotnost 0.125 kg
Procesor AllWinner A20 SoC, 1GHz ARM Cortex A7 dvoujádrový
Grafický procesor OpenGL ES2.0, OpenVG 1.1, Mali 400 dvoujádrový
DRAM 1GB
Interní pamět 4GB FLASH, microSD slot pro kartu až o velikosti 32GB
Video výstup HDMI 1.4 s HDCP
Operační systém Ubuntu 12.04 / Android 4.2
Arduino rozhraní Konektory jako Arduino UNO (14xGPIO, 2xPWM, 6xADC, 1xUART, 1xSPI, 1xI2C)
Síťové rozhraní Vestavěná WiFi + ETHERNET 10M/100Mbps/1Gbps
Audio výstup 3,5mm analogový jack + I2S stereo digitální audio rozhraní
LCD displej LVDS
IR přijímač IR signálu
SATA SATA Host sběrnice
Kamera CSI
Baterie Konektor pro Li-Pol akumulátor
USB 1 x USB host, 1 x USB OTG
Nabíjení 5V, 2000 mA
Rozměry 121 x 65 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Náš e-shop používá soubory cookies, aby to všechno pro vás dobře šlapalo. Cookies nejsou k jídlu, ale ze zákona to tady musíme mít. Odkliknutí vaše bastlení nijak neohrozí.