⚠️ Od čtvrtku 22.2. máme dovolenou, tak balíčky budeme expedovat až od pondělí 26.2. E-shop je samozřejmě otevřený a jste zváni k nákupu. ✌️
  • 1 z 9
 

Airblock - modulární a programovatelný dron

 

Bavilo by vás víc vznášedlo, dron a nebo ještě něco jiného? Airblock je modulární a programovatelný dron, který vás opravdu překvapí!

Dostupnost Vyřazeno
2 783 Kč
2 300 Kč bez DPH
Kód produktu MAK247
Značka Makeblock Education
Webová stránka značky education.makeblock.com/
Kategorie Stavebnice robota
Záruka 2 roky
 

Pilotem i řidičem současně? Jak snadné

Dron, vznášedlo, tryskové vozidlo a řada dalších systémů, nacházejících svůj zdroj a původ pouze ve vaší fantazii. O čem je řeč? O takzvaném Airblocku, modulárním a plně programovatelném dronu, s potenciálem nadchnout nejenom nejmladší členy domácnosti, ale všechny, kteří se rádi nechávají unést důmyslností nejnovějších technologií. Obáváte se, že takové zařízení bude příliš náročné na sestrojení? Opak je pravdou. Vystačíte si pouze s několika jednoduchými součástmi, po jejichž složení vše ovládáte prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu.

Havárie a bouračky má dokonce rád

Žádné speciální dálkové ovládání, žádné kamery, žádná zranitelná konstrukce, jako u profesionálních dronů. Airblock si vystačí pouze s jedním centrálním modulem a šesti motory s miniaturními vrtulemi, které jsou obklopeny šestihrany z odolného ale měkkého materiálu. Nejen že tak nehrozí zranění nebo poškození okolních předmětů, ale ani poškození samotného zařízení. Celý komplet totiž drží pohromadě pouze na principu magnetické přitažlivosti! Dojde-li k nárazu o pevnou překážku, jednoduše se dron rozloží. A stejně jednoduše ho zase složíte! Bez použití nástrojů nebo nářadí! Magnety zajistí dokonce i to, že dron nejde sestavit špatně. Dokáže tohle jiný dron?

Airblock - modulární a programovatelný dron - crash

Vybaven k průzkumným letům

Plná výbava ruku v ruce s jednoduchostí? S Airblockem samozřejmost. Dron je vybaven integrovaným LED osvětlením s možností měnit barvy a jas, barometrem pro určování výšky, ultrazvukovým senzorem pro měření vzdálenosti a gyroskopem, jehož primární funkcí je zajišťovat orientaci v prostoru. Nechybí Bluetooth technologie pro bezdrátovou komunikaci s vašim chytrým telefonem či tabletem. Vrtulové moduly jsou vybaveny moderními a výkonnými BLDC motory.

V režimu dron je Airblock jako ryba ve vodě a dokáže lehce využít plný potenciál všech 6 motorů. Uživatelská aplikace obsahuje připravené rozhraní pro snadné ovládání Airblock. Pilot si může vytvořit také vlastní funkce, které lépe vystihují vytvořenou podobu Airblock. Ten se totiž může měnit jako chameleón...

Airblock - modulární a programovatelný dron

Od dronu k dalším dopravním prostředkům

Fantazii se meze nekladou a o Airblocku jakožto programovatelném dronu to platí dvojnásob. Chcete vyzkoušet režim vznášedla? Jen do toho. Na zemi s ním získáte takřka variantu závodního vozidla, prohánějícího se těsně nad zemí. Máte u domku zahradní jezírko? Možná vás překvapí, co se stane, když do něj v režimu vznášedla vjedete. Ze závodního vozidla máte rázem motorový člun!

Airblock - modulární a programovatelný dron - vznášedlo

nemusíte ho jen ovládat!

Airblock programujte!

Ovládání z mobilu nebo tabletu je pomocí aplikace jednoduché, ale proč nezkusit něco víc?

Třeba aby dron létal ve spirále a vznášedlo předvedlo taneční kreaci? Na programování Airblock nepotřebujete žádné vědomosti nebo zkušenosti s programováním. Stačí rozumět anglicky a umět trochu logicky myslet. Tak vzhůru do toho!

Airblock můžete programovat přímo z vašeho chytrého zařízení s operačním systémem Android či iOS. Stačí si nainstalovat Makeblock aplikaci a vaši fantazii můžete přestat krotit. Grafické uživatelské rozhraní je velmi přívětivé a zábavné. Svůj Airblock snadno a rychle naprogramujete podle svých představ a připravíte pro první dobrodružství. Co více si přát?

Bezpečná automatika dronu

Doma, na zahrádce, na louce, kdekoliv, kde budete moci použít Bluetooth a svůj důvtip. Prohánět Airblock lze přibližně do vzdálenosti 10 metrů od vaší pozice, resp. do vzdálenosti, kterou povolí vzájemné spárování s „modrou technologií“. Co se stane, když přesto vypadne signál? Letoun automaticky a bezpečně přistane. Totéž provede i tehdy, pokud se blíží vybití integrovaného 700mAh akumulátoru, o jehož stavu jste průběžně informováni LED indikací. Ta přejde ze zelené na červenou při dosažení nízké hladiny energie.

Užijte si zábavu s Airblock!

Ale ani zde vaše možnosti nekončí. Experimentujete rádi? Ve spojení například s LEGO stavebnicí si z Airblocku vytvoříte další důmyslná vozidla jako miniaturní tryskový automobil pro super hrdiny. Dokonce nemusí jít ani o dopravní prostředky. Zaměříte-li se na základní pohybové vlastnosti tohoto modulárního programovatelného unikátu, bezpochyby si užijete nekonečné možnosti zábavy.

Airblock - modulární a programovatelný dron - projekt auto

Airblock odkazy

Hmotnost 2.22 kg
Bezdrátová komunikace Bluetooth
Baterie 7,4 V / 700mAh
Doba letu cca 6 minut
Vzdálenost pro ovládání cca 10 m
Zabudované senzory Ultrazvukový snímač vzdálenosti, barometr, 6osý gyroskop
Motory Bezkartáčový motor 6ks
Software a programování Makeblock app pro iOS a Android
Rychlost letu 0 ÷ 2 m/s
Jazyk Angličtina
Vhodnost podle věku Vhodný pro děti od osmi let
Rozměry / váha dronu 232 x 223 x 53 mm / 150 g
Rozměry / váha vznášedla 335 x 208 x 127 mm / 195 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
OM Avatar autora | 21.5.2019
Pro: Snadno sestavitelný a opravitelný. Jednotlivé segmenty jsou magnetické a prostě je jen secvakáváte dohromady. Je třeba si dát pozor na řazení vrtulkových dílů (což je přehledně popsáno - střídají se vždy černá - červená). Baterie v dronu je docela držák (z toho jsme měli strach). Můžete se také spolehnout na to, že se s tím děti vyblbnou :-). Proti: Pozor na křehkou konstrukci. Tělo dronu je z PVC (stejný materiál, jako nástěnky), snadno se naštípne. Na druhou stranu lze také snadno dokoupit náhradní díly, takže s tím firma zjevně počítala. Těšili jsme se, že bude airblock opravdu programovatelný, ale v té appce, ve které jsme jsme dron ovládali bylo možné pouze navrhnout si ovládací panel z přednastavených segmentů. Programovatelné pomocí scratche by to snad mělo být z aplikace DroneBlocks.

 Makeblock Education - výrobce výukových STEAM robotů, stavebnic, mechaniky a elektronických modulů pro HWKITCHEN Česká republika

Makeblock je název firmy, ale také je to synonymum pro Open Source konstrukční platformu, která může pomoct přetvořit vaše nápady do reality, bez ohledu na to, jak moc jsou crazy :-). Makeblock je platforma, se kterou se dá pěkně pohrát, ale také se toho hodně naučit. Je to takový vylepšený "Merkur s Arduinem" dohromady a grafickým programováním navíc.

Firma Makeblock byla založena v roce 2012 s cílem přiblížit tvoření a programování co největšímu počtu uživatelů. Asi nejznámější produkt firmy je robot mBot, kterého znají děti a uživatelé po celém světě. MBot má v srdci Arduino, poskládá ho i dítě a programuje se graficky. Postupně se firma začala více a více soustředit na vývoj produktů pro výuku a STEAM vzdělávání a vznikla značka Makeblock Education, která nyní představuje hlavní aktivity firmy Makeblock.

V nabídce Makeblock Education jsou různé mechanické díly a konstrukční součásti, elektronické moduly, serva, motory a také elektronické stavebnice robotů a kreativních hraček pro STEAM výuku. Mezi typické produkty Makeblock patří robot mBot, mBot Ranger, ale také větší stavebnice například Ultimate 2.0. Pro menší děti jdou tady pak výukové robůtky mTiny nebo Codey Rocky. Některé řídící desky Makeblock jsou založené na platformě Arduino a tak je použití velmi široké. Na programování je možné využít grafické prostředí mBlock, vycházející ze Scratch 2.0. Velkou výhodou platformy Arduino je její otevřenost. Například až dítě vyroste, tak může jednoduše přejít od grafického programování ke klasické příkazové řádce a použít přitom stejný hardware.

Makeblock Education platforma a produkty

Produkty Makeblock jsou určeny pro uživatele všech věkových kategorií. Člověk s nimi zažije jak zábavu, tak se naučí hravou formou základy elektroniky a programování. Podle našich zkušeností ocení pestrou paletu součástek a elektronických stavebnic hlavně děti, začátečníci a také tatínci a učitelé od mateřských až po střední školy. Stavebnice Makeblock jsou oblíbené také mezi bastlíři, kteří zase ocení šířku platformy a množství rozšiřujících modulů pro stavbu robotů na různé soutěže.

Makeblock na hraní, tvoření i výuku

Kromě hlavního webu firmy Makeblock Education je k dispozici řada webů s různými výukovými materiály, projekty nebo informacemi, které využijete při samotné práci s produkty Makeblock, ale také například při výuce programování v kroužku nebo ve třídě.

Makeblock Education distributor | HWKitchen.cz

 pcb-main