⚡ Chystáme, balíme, lepíme, štítkujeme a u toho průběžně odhrabáváme sníh, taháme zboží, vozíme balíky na Zásilkovnu a taky popíjíme kafe a užíváme si tradiční předvánoční shon s vědomím, že už to přece jen brzy skončí ❣️ Ale do té doby uděláme všechno pro to, aby byly balíčky u vás co nejdříve! Jako nešetříte nás letos vůbec, ale tak asi vás to s námi baví a to nás moc těší. ❤️ A teď to důležité: Doručení do Vánoc garantujeme pro zásilky podané do neděle 17.12. 23:59 ⏱️, pak už to necháváme na Ježíškovi.

Dráhy a hřiště pro Arduino roboty

Dráhy a hřiště pro Arduino roboty

Pro všechny nadšence Arduina. microbit a robotiky přinášíme sbírku drah a hřišť pro roboty, kteří jezdí po čáře a vyhýbají se překážkám. Nechybí ani fotbalové hřiště pro robotí fotbálek! Robotí hřiště jsou odstupňovány podle velikosti. Největší mají na délku 2 metry! Po kliknutí na obrázek dráhy otevřete pdf soubor s dráhou.

Dráhy poslouží dobře pro zábavu, ale samozřejmě také na testování robotů jezdících po čáře nebo před robotickou soutěží. Větší formáty je třeba vytisknout na plotru.

Čára pro roboty - formát A3

ČÁRA PRO ARDUINO ROBOTY - FORMÁT A3

Čára pro roboty - formát A2

ČÁRA PRO ARDUINO ROBOTY - FORMÁT A2

Čára pro roboty - formát A1

ČÁRA PRO ARDUINO ROBOTY - FORMÁT A1

Dráha pro roboty s překážkami - 1 x 1 m

DRÁHA PRO ARDUINO ROBOTY S PŘEKÁŽKAMI - 1 X 1 M

Dráha pro roboty s překážkami - 2 x 0,9 m

DRÁHA PRO ARDUINO ROBOTY S PŘEKÁŽKAMI - 2 X 0,9 M

Fotbalové hřiště pro roboty - 2 x 1,2 m

FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ PRO ARDUINO ROBOTY - 2 X 1,2 M

Jak mám dráhu nebo hřiště vytisknout?

Po kliknutí na obrázek hřiště nebo dráhy se vám otevře přímo soubor v pdf, který můžete vytisknout na plotru nebo velkoformátové tiskárně. Pro naše účely jsme také testovali možnosti vhodného tisku. Testovali jsme různá plátna a tiskárny pro dobrý poměr mezi černou a bílou, aby po tom robot bez problému jezdil i při změně okolního osvětlení. Plátno také musí být dostatečné silné a odolné, aby vydrželo opakované použití.

I když je snadné vytvořit si čáru nalepením černé izolační pásky a robot po ní jezdí jako divý, taková čára nebo hřiště na plátně má své výhody.

Výhody robotího hřiště na plátně

  • Čára na plátně je stále stejná a tak můžete pokračovat s testováním tam, kde jste předtím skončili. Stačí rozmotat hřiště a můžete začít jezdit.
  • Vybraný materiál plátna v kombinaci s bílou barvou podkladu a černou čárou zajišťuje ideální podmínky pro čárové roboty. Ušetříte tak čas jinak potřebný na výrobu kvalitní čáry, které robot nebude sjíždět. U plátna je také velmi snížena závislost chování čárového robota na okolním osvětlení.

drahy-a-hriste-pro-arduino-roboty

Pokud se vám nepodaří zajistit tisk a chcete mít opravdu kvalitní plátno, které spolehlivě funguje a taky něco vydrží, tak nás kontaktujte na info@hwkitchen.cz.

A co takhle vlastní dráha?

Ano, stačí si na obyčejné tiskárně pro formát A4 vytisknout "stavební dlaždice" a můžete začít vytvářet vlastní dráhu. Dokument se všemi částmi je k dispozici na stránce Robotsquare.

Roboti na Maker Faire 2018!