Dráhy a hřiště pro Arduino roboty

Dráhy a hřiště pro Arduino roboty

Pro všechny nadšence Arduino, microbit a robotiky přinášíme sbírku drah a hřišť pro roboty, kteří jezdí po čáře a vyhýbají se překážkám. Nechybí ani fotbalové hřiště pro robotí fotbálek! Robotí hřiště jsou odstupňovány podle velikosti. Největší mají na délku 2 metry! Po kliknutí na obrázek dráhy otevřete pdf soubor s dráhou.

Dráhy poslouží dobře pro zábavu, ale samozřejmě také na testování robotů jezdících po čáře nebo před robotickou soutěží. Samozřejmě se člověk u takového praktického ježdění naučí správně roboty programovat, aby jezdili co nejlépe a nejrychleji. Větší formáty je třeba vytisknout minimálně na plotru.

Čára pro roboty - formát A3

ČÁRA PRO ARDUINO ROBOTY - FORMÁT A3

Čára pro roboty - formát A2

ČÁRA PRO ARDUINO ROBOTY - FORMÁT A2

Čára pro roboty - formát A1

ČÁRA PRO ARDUINO ROBOTY - FORMÁT A1

Dráha pro roboty s překážkami - 1 x 1 m

DRÁHA PRO ARDUINO ROBOTY S PŘEKÁŽKAMI - 1 X 1 M

Dráha pro roboty s překážkami - 2 x 0,9 m

DRÁHA PRO ARDUINO ROBOTY S PŘEKÁŽKAMI - 2 X 0,9 M

Fotbalové hřiště pro roboty - 2 x 1,2 m

FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ PRO ARDUINO ROBOTY - 2 X 1,2 M

Jak mám dráhu nebo hřiště vytisknout?

Po kliknutí na obrázek hřiště nebo dráhy se vám otevře přímo soubor v pdf, který můžete vytisknout na plotru nebo velkoformátové tiskárně ideálně na jeden kus papíru nebo ideálně odolnějšího plátna. Pro naše účely jsme také testovali možnosti vhodného tisku. Testovali jsme různá plátna a tiskárny pro dobrý kontrast mezi černou a bílou. Důležitá je také odolnost proti zašpinění a opotřebení. Samozřejmě nejdůležitější je, aby po čáře robot bez problému jezdil i při změně okolního osvětlení. Plátno také musí být dostatečné silné a odolné, aby vydrželo opakované použití.

Nabídku na naše HWKITCHEN robotí dráhy a hřiště si můžete prohlédnout ZDE.

I když je snadné vytvořit si čáru nalepením černé izolační pásky a robot po ní jezdí jako divý, taková čára nebo hřiště na plátně má své výhody.

Výhody robotího hřiště na plátně

  • Čára na plátně je stále stejná a tak můžete pokračovat s testováním tam, kde jste předtím skončili. Stačí rozmotat hřiště a můžete začít jezdit.
  • Vybraný materiál plátna v kombinaci s bílou barvou podkladu a černou čárou zajišťuje ideální podmínky pro čárové roboty. Ušetříte tak čas jinak potřebný na výrobu kvalitní čáry, které robot nebude sjíždět. U plátna je také velmi snížena závislost chování čárového robota na okolním osvětlení.

drahy-a-hriste-pro-arduino-roboty

A co takhle vlastní dráha?

Ano, stačí si na obyčejné tiskárně pro formát A4 vytisknout "stavební dlaždice" a můžete začít vytvářet vlastní dráhu. Dokument se všemi částmi je k dispozici na stránce Robotsquare.