• 1 z 5
 

Me snímač barev

 

Představte si, že váš Arduino robot s tímto elektronickým modulem dokáže rozpoznat barvy!

Dostupnost Vyřazeno
236 Kč
195 Kč bez DPH
Kód produktu MAK263
Značka Makeblock Education
Webová stránka značky education.makeblock.com/
Kategorie Elektronické moduly
Záruka 2 roky
 

Produkt Me snímač barev již není dostupný. Podobně funguje také PlanetX snímač barev.


Barvoslepost se dá léčit!

Me snímač barev je elektronický modul, který dokáže rozpoznat až 6 barev. Váš Arduino robot nebo projekt tak zvládne rozlišit černou, bílou, červenou, modrou, žlutou a zelenou barvu. Modul snímače barev využívá pro komunikaci sběrnici I2C a můžete ho připojit k řídícím deskám Arduino nebo Makeblock s modro-bílým konektorem. Me snímač barev tedy jednoduše použijete s robotem mBot, mBot Ranger nebo například deskou Me UNO Shield

Me snímač barev

Vlastnosti Me snímače barev

  • Modul je vybaven bílými LED pro referenční osvětlení snímané barvy
  • Obsahuje vestavěnou ochranu proti přepólování
  • K dispozici je knihovna pro programování v Arduino IDE
  • Umožňuje programování přes grafické prostředí mBlock
  • Montážní otvory s roztečí 16 mm, kompatibilní s Makeblock mechanickými díly
  • Piny se standardní roztečí 2,54 mm pro připojení vodičů
  • Jednoduché propojení vodiči s konektory RJ25

Příklad pro rozpoznávání barev

Pro použití snímače barev v prostředí mBlock si nainstalujte rozšíření "Me Color Sensor". Pro instalaci použijte volbu "Rozšíření / Správa rozšíření", a pak můžete využívat snímač barev přímo z prostředí mBlock pomocí jednoduchých příkazů. Spuštění programu je možné po přenesení do Arduino desky. Následující příklad zobrazuje zjištěnou barvu na TFT displeji.

mbot-rozpoznavani-barev-program

Me snímač barev - odkazy

Hmotnost 0.01 kg
Pracovní napětí 5 V DC
Pracovní proud < 5 mA
Pracovní teplota -20 °C ÷ +60 °C
Rozměry (?) 48 x 24 x 18 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

 Makeblock Education - výrobce výukových STEAM robotů, stavebnic, mechaniky a elektronických modulů pro HWKITCHEN Česká republika

Makeblock je název firmy, ale také je to synonymum pro Open Source konstrukční platformu, která může pomoct přetvořit vaše nápady do reality, bez ohledu na to, jak moc jsou crazy :-). Makeblock je platforma, se kterou se dá pěkně pohrát, ale také se toho hodně naučit. Je to takový vylepšený "Merkur s Arduinem" dohromady a grafickým programováním navíc.

Firma Makeblock byla založena v roce 2012 s cílem přiblížit tvoření a programování co největšímu počtu uživatelů. Asi nejznámější produkt firmy je robot mBot, kterého znají děti a uživatelé po celém světě. MBot má v srdci Arduino, poskládá ho i dítě a programuje se graficky. Postupně se firma začala více a více soustředit na vývoj produktů pro výuku a STEAM vzdělávání a vznikla značka Makeblock Education, která nyní představuje hlavní aktivity firmy Makeblock.

V nabídce Makeblock Education jsou různé mechanické díly a konstrukční součásti, elektronické moduly, serva, motory a také elektronické stavebnice robotů a kreativních hraček pro STEAM výuku. Mezi typické produkty Makeblock patří robot mBot, mBot Ranger, ale také větší stavebnice například Ultimate 2.0. Pro menší děti jdou tady pak výukové robůtky mTiny nebo Codey Rocky. Některé řídící desky Makeblock jsou založené na platformě Arduino a tak je použití velmi široké. Na programování je možné využít grafické prostředí mBlock, vycházející ze Scratch 2.0. Velkou výhodou platformy Arduino je její otevřenost. Například až dítě vyroste, tak může jednoduše přejít od grafického programování ke klasické příkazové řádce a použít přitom stejný hardware.

Makeblock Education platforma a produkty

Produkty Makeblock jsou určeny pro uživatele všech věkových kategorií. Člověk s nimi zažije jak zábavu, tak se naučí hravou formou základy elektroniky a programování. Podle našich zkušeností ocení pestrou paletu součástek a elektronických stavebnic hlavně děti, začátečníci a také tatínci a učitelé od mateřských až po střední školy. Stavebnice Makeblock jsou oblíbené také mezi bastlíři, kteří zase ocení šířku platformy a množství rozšiřujících modulů pro stavbu robotů na různé soutěže.

Makeblock na hraní, tvoření i výuku

Kromě hlavního webu firmy Makeblock Education je k dispozici řada webů s různými výukovými materiály, projekty nebo informacemi, které využijete při samotné práci s produkty Makeblock, ale také například při výuce programování v kroužku nebo ve třídě.

Makeblock Education distributor | HWKitchen.cz

 pcb-main