• 1 z 3
 

USB 2 Serial Converter (USB Micro)

Neohodnoceno
 

USB 2 Serial Converter je převodník USB rozhraní na sériové RX a TX signály, potřebné například pro komunikaci s Arduino deskou MINI.

Dostupnost Vyřazeno
317 Kč
262 Kč bez DPH
Kód produktu AD651
Značka Arduino.org
Webová stránka značky arduino.org
Kategorie Arduino příslušenství
Záruka 2 roky
 

USB převodník pro Arduino MINI

USB 2 Serial Converter funguje jako převodník komunikace mezi počítačem a deskou Arduino. Data z USB jsou převáděna na 5V TX RX sériovou komunikaci. To umožňuje propojení počítače s deskou Arduino MINI, nebo dalšími deskami Arduino.

USB 2 Serial převodník disponuje stejným čipem jako Arduino UNO, tedy Atmega16U2. Převodník si vystačí si s běžnými USB COM ovladači. Žádné další ovladače potřebovat nebudete. Na Windows je ovšem nutný .inf soubor. Deska USB 2 Serial Converter obsahuje micro USB a 6pinový konektor. Konektor obsahuje tyto signály: RX pro příjem dat z počítače, TX pro odesílání dat do počítače, dále také 5V zdroj napájení, zem a RESET PIN. Jeden pin je nezapojený. Diody na desce indikují probíhající RX TX aktivitu a napájení.

Připravený na bastlení

USB 2 Serial Converter (USB Micro) zapojení

Vratná pojistka na desce omezuje proud na max 500 mA a chrání tak 5 V z počítače před zkratem. Bastlení s tímto převodníkem se rozhodně bát nemusíte.

Zdrojový kód firmware ATmega16U2 je dostupný a můžete ho i modifikovat. V případě potřeby je možné použít Atmel's FLIP software (Windows), případně DFU programmer (Mac OS X a Linux) a nahrát na desku nový firmware. Více informací najde v dokumentaci výrobce.

USB 2 Serial Converter odkazy

Podobné produkty

Hmotnost 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.